Kick Boks

Kick Boks

Kick Boks tarihsel olarak Karate, Thai Boks (Tayland Boksu) ve batı boksu sporlarından geliştirilmiş, genellikle kendini savunma amacıyla, tekme ve yumruğa dayalı ayakta yapılan bir dövüş sporudur. 

Detaylar
Boks

Boks

Boks, iki kişinin boks hakemi gözetiminde karşılıklı yumruklaşarak; her kafaya vurduklarında tek puan topladıkları spor müsabakasıdır.Belden aşağıya ve enseye vurmak, sporcunun kendi…

Detaylar
MMA

MMA

Mixed MartialArts (MMA) yani “karma dövüş sanatları” organizasyonlarda ve diğer mücadele sporlarında kullanılan ve çok geniş mücadele teknikleri içeren, tam temas mücadele sporudur.

Detaylar
WİNGTZUN (WINGCHUN)

WİNGTZUN (WINGCHUN)

WingChun WingTsun, WingTzun, VingTsun ya da WingTsung Güney Çin kökenli bir dövüş sanatı. WingTsun kavramı, sanatın günümüz…

Detaylar
Taekwando

Taekwando

Taekwondo, McCune-Reischauer: T’aekwŏndo), çıplak el ve ayakla yapılan, Kore kökenli bir uzak doğu savunma sanatı ve sporudur.

Detaylar
Pilates

Pilates

Pilates Metodu veya Pilates yirminci yüzyılın başlarında Joseph HubertPilates (1880-1967) tarafından geliştirilmiş fiziksel fitness sistemi.

Detaylar
Reformer (Aletli Pilates)

Reformer (Aletli Pilates)

Aletli Pilates de amaç güç kazanmak, denge merkezini postür bozukluklarını düzeltmek vücudu kendi sınırları içinde doğru şekilde esnetmek, ve tüm bunlar esnasında doğru nefes…

Detaylar
Zumba

Zumba

Zumba bilinen tanımıyla çeşitli latin danslarından esinlenerek oluşturulan koreografilerin fitness ve dans egzersizine dönüşmesiyle ortaya çıkan fitness egzersizidir.

Detaylar
MuaythaiBoks

MuaythaiBoks

Silahlı savunma sanatı (Muay Boran), Yarışma ring sporu (Muaythai), Danslı aerobik fitnes (Muay Aerobik) gibi, MuayThai günümüzde dünayda popüler olarak en yaygın olan ring sporlarındandır.

Detaylar